05 maj 2023

Zaloguj się bezpiecznie na Wodo-Trendach 2023

Infrastruktura wodociągowa w obliczu wojny hybrydowej, strategiczne znaczenie obiektów kluczowych i na czym polega rozpoznanie informacyjne oraz jak wyglądać będą nowe obowiązki firm wodociągowych w ramach tworzenia i chronienia infrastruktury informatycznej przed cyberatakami w obliczu nowych unijnych dyrektywy CER oraz NIS2 – to główne tematy tegorocznej edycji konferencji Wodo-Trendy 2023.

Dodajmy do tego tematy związane z bezpieczeństwem dostaw wody w sytuacjach nadzwyczajnych, czy też w trakcie wystąpienia zdarzeń o charakterze kryzysowym a da nam to cały zestaw zagadnień jakie poruszą prelegenci corocznego spotkania wodociągowców. Tradycyjnie, ta słynąca z omawiania bieżących dla branży wod-kan zagadnień i wybornej atmosfery, konferencja organizowana jest przez członków Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego. Czyli przez samych wodociągowców, którzy zapewniają, że podczas konferencji oprócz teorii zaprezentowana zostanie praktyka – jak ustrzec się przed cyberatakami, phisishngiem, podszywaniem się pod DNS i złośliwym oprogramowaniem. Jak opanować swój smartfon i jego aplikacje, by nie stał się źródłem łatwego wykradania danych.

W tym roku swoje prezentacje przedstawi grono specjalistów związanych z branżą wodociągową oraz z cyberbezpieczeństwiem m.in.: dr Karolina Wojtasik z Uniwersytetu Śląskiego – Wice Prezes ds. spraw naukowych Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego, dr hab. Mariola Krodkiewska, dr Anna Cieplok, dr hab. Aneta Spyra z Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk Przyrodniczych Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska.

Nie zabraknie więc tematów poświęconych cyberbezpieczeństwu, budowaniu bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej oraz integracji środowiska sektora wodociągowego.

Konferencja otrzymała patronat: Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal kierunekWODKAN.pl.

Konferencja Wodo-Trendy 2023

Tytuł: „Przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO!”

Data: 15-16 czerwca 2023 r.

Miejsce: Hotel Belweder w Ustroniu

Więcej informacji oraz zgłoszenia: www.wodo-trendy.pl